I agree with Terms and Conditions and I've read
  and agree Privacy Policy.

  [wpgdprc "Bu formu kullanarak verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz."]

  Ziyaret Planlayın

  Bizimle iletişime geçerek ziyaretinizi planlayabilirsiniz.

  Telefon:
  0533 456 68 13

  E-Posta Gönder:
  [email protected]

  2 ay ago · · 0 comments

  Duygusal Yemeyi Durdurmak İçin İpuçları

  Herkes ara sıra yemekle rahatlar. Bu bazen stresli bir günün ardından bir külah dondurma satın almak veya hormonların devrede olduğunu zamanlar çikolata kemirmek ile olabilir. Ufak çapta stres altında beslenmenin ciddi bir fiziksel tehlikesi olmasa da bu hızlıca bir alışkanlık haline gelebilir. Bu alışkanlık kilo almanıza neden olabilir veya kilo vermenizi engelleyebilir. Yemeği kendine bir sakinleştirici ya da yatıştırıcı haline getirdiğinde o zaman bir sorun oluşturur. Güzel haber ise, rahatlamak için yediğin yemek sana fiziksel ve duygusal olarak zarar vermeden önce onu durdurmanın yolları var. Aşağıda ise bu yemek tarzı ile ilgili 3 soru sıralanmıştır.

  2 ay ago · · 0 comments

  Duygusal Yemeyi Durduramamanızın 5 Sebebi

  Yiyeceklerin üzerinizdeki gücünden kurtulmak için sevincinizin ve acınızın kontrolünü elinize alın.

  Çoğu insan duygusal yemenin özdenetim eksikliğinden kaynaklandığını düşünür. Ama yeme bozuklukları ve düzensiz yeme konusunda yaptığım kapsamlı çalışmalar sonucunda, yaşananların nadiren özdenetim eksikliğinden kaynaklandığı söyleyebilirim. Eğer duygusal yemek basit bir disiplin meselesi olsaydı, bu disiplini yemek planları üzerinden kendimize işkence etmeden, özel diyetler için para harcamadan ve sürekli kimin neyi ne zaman yediğini takıntı haline getirmeden kolayca çözebilirdik. Haliyle de yeme bozukluğu diye bir şey de hiç var olmamış olurdu.

  2 ay ago · · 0 comments

  RESTORATİF YOGA VE BEDENİNLE KUCAKLAŞMA

  ‘Letting go is the hardest asana’-
  ‘Bırakmak en zor duruştur’

  Yoga; kendimizin en iyi versiyonunu yaratma sistemidir. Beden; varoluşsal dinamiklerin temelidir. Var olmak için bir bedene ihtiyacımız var ve bütün deneyimlerimizi bedenle yaparız. Bedenimiz doğadır ve doğadaki tüm elementleri bedenimizde taşırız ve doğadaki tüm döngüler hayatlarımızda cereyan etmektedir. ‘Biz oraya, doğaya aitiz.’ Fakat içinde yaşadığımız zaman ve şartlar, kurulan şehirler, üretilen yiyecekler, uzun çalışma saatleri bizi doğamızdan (kendimizden) izole bir yaşama sürüklemekte ve kendi doğamızdan uzaklaştırmaktadır. Bedenimiz ve zihnimiz ikiye bölünerek aralarındaki bağ kopmaktadır. Bu bölünme hali ‘bedene yabancılaşma’ya neden olmaktadır. Oysaki yavaşlamaya, sakin kalmaya, uzun ve derin nefesler almaya, anın içinde kalmaya, dışarıda ve içeride olanlara farkındalıkla bakmaya, kendi doğamızla yakınlaşamaya, teslimiyete, özümüzle buluşup şifa bulmaya ihtiyacımız var. Ancak bu ayrımlaşmayı, yabancılaşmayı farkedenler arınma çabası içinde kendine giden yolları araştırmaya başlamaktadır. Bu aşamada yoga bir yol haritasıdır.

  2 ay ago · · 0 comments

  DUYGULARINI YEMEK: DUYGUSAL YEME

  Son yıllarda adını sıkça duyduğunuz bir kavram, duygusal yeme. Belki siz de yaşıyorsunuzdur. Yaşadığınız sorunu anlamlandırabilmeniz için önce açlık durumlarımızdan bahsetmemiz gerek. İki tür açlık yeme davranışımızı şekillendirir: Fiziksel açlık ve duygusal açlık.

  3 ay ago · · 0 comments

  Mindful Yeme

  Mindfulness Nedir?

  Hepimiz iyi ve mutlu bir yaşam sürdürmek istiyoruz. Bu istek, amacımızı gerçekleştirmeye yetmiyor çünkü bazı engeller çıkıyor karşımıza. Modern yaşam hepimizin işini zorlaştırıyor, bir de beraberinde bazı duygu ve düşünce alışkanlıklarımız… Daha iyisi için yapabileceklerimiz var mı? Elbette var. Öncelikle engellerimizi fark etmek ve sonra doğru bir bakış açısıyla uygun alışkanlıkları geliştirmek. Bunlardan biri de mindfulness (farkındalık). Bilimsel çalışmalar mindfulness egzersizlerinin yararlarını ortaya koyuyor. Mindfulness, dikkatimizi içinde bulunduğumuz ana odaklarken, iç ve dış dünyamızda olan olayları yargılamadan gözlemleyebildiğimiz zihin egzersizleridir. Bu egzersizlerin beyni yeniden yapılandırdığı, daha dengeli olmamızı sağladığı ve mutluluk seviyemizi arttırdığı modern görüntüleme teknikleri sayesinde artık tespit edilebiliyor. Bedenimizin sağlığı için sporun önemini neredeyse artık hepimiz biliyoruz. Zihnimizi de düzenli mindfulness egzersizi ile zinde tutmak ve kas geliştirir gibi zihinsel beceriler geliştirmek mümkün.

  [wp_blog_designer]

  tr_TRTurkish
  en_USEnglish tr_TRTurkish