I agree with Terms and Conditions and I've read
  and agree Privacy Policy.

  6698 nolu KVKK'na uygun olarak kişisel verilerimin kurumsal iletişimi sağlamak, akademik çalışmalara katılmak, gerekli hukuki yükümlülüklerin yerine getirilmesini sağlamak amacıyla gerekli süre zarfında tarafınızdan e-posta, kısa mesaj (sms) ve benzeri yollardan bana ulaşılmasını ve bu verilerimin gereken süre zarfında saklanmasını kabul ediyorum.

  Ziyaret Planlayın

  Bizimle iletişime geçerek ziyaretinizi planlayabilirsiniz.

  Telefon:
  0533 456 68 13

  E-Posta Gönder:
  [email protected]

  Our Team

  Uzman Psikolog Senem Eke Yıldız

  1979 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümündeki lisansını tamamladıktan sonra 2003 yılında “Farklı mesleklerde çalışanların ölüm kaygılarının karşılaştırılması” adlı tezle Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Uzun bir eğitim sürecini tamamladıktan sonra 2016 yılında İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde “Hipertansiyon Hastalarının Duygu Eşi (Emotional Double) Kullanılarak Psikodrama Yöntemiyle Tedavisi” konulu teziyle mezun olarak “Psikodrama Grup Terapisti” ünvanını almıştır.  Psikodrama eğitimci eğitimine devam etmektedir. 2014 yılından bu yana bilimsel bir araştırma kapsamında kendi geliştirdiği Psikodiyet Programını uygulamaktadır. Psikodiyet alanının gelişmesinde öncülük yaparak çeşitli kurum ve kuruluşlarda birçok diyetisyen ve psikoloğa seminerler ve eğitimler vermektedir. 2018 yılında “Psikodiyet-Bir Grup Terapisi Hikayesi/Ruhunuz Neden Aç?” 2020 yılında da “Psikodiyet-Bedenini Sev Ruhunu Besle” adlı kitapları yayınlanmıştır. Hem bireysel terapi hem de grup terapisi alanındaki çalışmalarına Psikodiyet Akademi’de devam etmektedir.

  Prof. Dr. Diyetisyen Esra Güneş

  F.Esra Güneş was born in Istanbul, graduated from Hacettepe University Department of Nutrition and Dietetics in 1991. In 1994, she got master degree from Selcuk University Faculty of Medicine, Department of Public Health. In 2007, she completed her PhD in Selcuk University, Faculty of Veterinary Medicine, Department of Food Hygiene and Technology. She received the title of Associate Professor in 2016 and since 2016, she has working as the Head of the Nutrition and Dietetic Department at Health Sciences Faculty of Marmara University. She has more than 50 articles and papers published in SCI and other international journals and congresses.Her research interests include Nutrition Sciences, Dietetics, Community Nutrition and Epidemiology, Food Technology.

  Psikolojik Danışman ve Yoga Eğitmeni
  Ebru Damla Yılmaz

  19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Ana Bilim Dalı Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünden 2002’de mezun oldu.2002’den bu yana çeşitli eğitim öğretim kademeleri ve rehberlik ve araştırma merkezlerinde görev yaptı.
  Anne Çocuk Eğitim Vakfında (ACEV) Anne Destek Programlarını gönüllü olarak yürüttü ve birçok anneye ulaştı. Yine UNICEF ve MEB’in ortak projesi 7-19 yaş Anne-Baba Eğitim projesinde görev aldı. Çözüm Odaklı Kısa Süreli Danışmanlık ve Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimleri aldı. Kalkınma Bakanlığı ve İl Özel İdaresinin ortak projesinde cinsel istismara uğrayan çocuklarla çalıştı. Bu süreçte EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) I ve II Eğitimi ve Stratejik Aile Terapisi Eğitimi aldı.
  2009 yılında İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde başladığı psikodrama eğitiminden “Ergende kilo kontrolü ve beden imajı“konulu teziyle mezun oldu. Bu süreçte aynı enstitüde çocuk, ergen ve yetişkin psikodrama gruplarında co-terapistlik, öğrenci gruplarında ise liderlik yaptı. Çocuk psikodraması, bireysel psikodrama ve aile ağacı eğitimleri aldı.
  2015’te yoga ile tanıştı ve yoga, hayatının önemli bir öğesi haline geldi ve bu alanda daha fazla derinleşmek, meditasyon ve nefesi de detaylarıyla öğrenmek arzusuyla 2019’da yoga vakfından yoga eğitmenliği diploması aldı.
  Yoga ve beslenme, yoga ve depresyon, yoga ve travma, yoga ve doğurganlık özel ilgi alanlarıdır.

  Uzm.Psikolog Furkan Karacalar

  2019 yılında Üsküdar Üniversitesi İngilizce Psikoloji lisansını tamamlamasının ardından Üsküdar Üniversitesinde Klinik Psikoloji yüksek lisansını sürdürmektedir. Lisans eğitimi süresince İstanbul Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Lotus Danışmanlık Merkezi, NP İstanbul Hastanesi ve bazı özel kurumlarda staj eğitimlerini tamamlamıştır. Bunlara ek olarak AGTE, Frankfurter Dikkat Testi, D2 Dikkat Testi, Gesell Zekâ Testi, CAT, Frostig Görsel Algı ve Dikkat Testi, Sınav Kaygısı Ölçeği gibi çocuk psikometrik testleri ve aile danışmanlığı sertifikası almaya hak kazanmıştır ve bu alanlarda çalışmalarına devam etmektedir. 2018 yılından bu yana da Psikodiyet Akademi’de asistan psikolog olarak araştırma-geliştirme ve uygulama alanlarında görev yapmaktadır.

  Nefes ve Mindfulness Eğitmeni Ela Uysal

  Hacettepe Üniversitesi, İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra Dışbank, Citibank, Koç Holding gibi ulusal ve uluslararası kurumsal şirketlerde çeşitli pozisyonlarda görev yaptı. Felsefeci olan babasından gelen bilgi ve ilgi birikimiyle 2007 yılından itibaren felsefe ve davranış bilimleri üzerine yurt içi ve yurt dışındaki akredite ve saygın kuruluşlardan çeşitli eğitimler ve özel dersler aldı. Bunlardan bazıları; Felsefenin Pratiği, Davranış ve Duygu Değiştirme Teknikleri, Alışkanlık Değiştirme, Davranış Teorileri, 16 PF Kişilik Envanteri, Stresle Başa Çıkma, Aşılama Teknikleri, Advanced Life Skills Coaching @UK (İleri Yaşam Becerileri İçin Koçluk), Nefes Koçluğu, Uluslararası Mindfulness Eğitmenliği’dir. Kişiye özel çalışmalarının yanı sıra kurumlara mindfulness, nefes teknikleri, duygu ve alışkanlık değişimi ile ilgili eğitim ve seminerler vermektedir. “Mutluluk Atlası” adındaki kitabı 2016 yılında okurlarıyla buluşmuştur. Mindfulness Alliance akredite eğitmeni ve Association for Coaching üyesidir. Psikodiyet Akademi’de Doğru Nefes Almak, Nefes ve Metabolizma, Mindfulness ve Yeme Farkındalığı (Mindful Eating) konularında eğitim vermektedir.

  Psikolog Doktor Gökçen Duymaz

  Gökçen Duymaz, Lisans eğitimi’ni Ortadoğu Teknik üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü’nde tamamlamıştır. Akademik öğreniminin yanında İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde eğitim alarak “Psikodrama Grup Terapisti” unvanını almıştır. 12 yıldır psikoterapist olarak çalışan Duymaz, bilişsel davranışçı terapiler ve psikodinamik terapiler alanında da eğitimlere katılmış ve terapi çalışmalarını eklektik bir çerçeveden gerçekleştirmektedir. Çalışma alanları, farklı psikopatolojleri, duygu regülasyonu ve bağlanmakonularına yoğunlaşmıştır. Şu an halen Medipol Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde Öğretim Üyesi ve psikoterapist olarak çalışmaya devam etmektedir. Psikodiyet Akademi’de yeme bozukluklarında duygusal regülasyon ve bağlanma konularında eğitim vermektedir.

  Psikiyatri Uzmanı Dr. Onur Yılmaz

  2002 yılında Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ni (GATA) bitirdikten sonra 2010 yılında İstanbul GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi’nin Ruh Sağlığı ve Hastalıkları bölümünden “Bipolar Affektif Bozukluk Hastalarında Çocukluk Çağı Travmaları, Aleksitimi ve Dissosiyatif Belirtilerin Sıklığı ve Diğer Klinik Özelliklerle İlişkisi” konulu tez çalışmasıyla uzmanlığını almıştır. Birçok kamu kurumu ve özel kurumda psikiyatri uzmanı olarak görev yapmıştır. Halen Doğuş Üniversitesi’nin İngilizce Psikoloji bölümünde akademisyen olarak meslek hayatına devam etmektedir. Akademik alanda yayınlanmış 19 makalesi, ulusal kongrelere 14 ve uluslararası kongrelere kabul edilmiş 2 bildirisi bulunmaktadır. Katıldığı eğitimler sonucunda cinsel terapist, KDT terapisti, varoluşçu analist, logoterapist ünvanlarını almaya ve de”Varoluşçu Analiz ve Logoterapi” alanında eğitimci olmaya hak kazanmıştır. Psikodiyet Akademi’de gerçekleştirilen psikolog eğitimlerinde Yeme Bozuklukları alanında eğitim vermektedir.

  Uzman Klinik Psikolog Cafer Çataloluk

  İstanbul Üniversitesi Psikoloji anabilim dalında 1992’de lisans 1994’te de yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1992’de başladığı profesyonel hayatına tamamladığı eğitimler sonucunda aldığı EMDR terapisti, Psikodramatist, aile terapisti, profesyonel koç, çözüm odaklı psikoterapist ünvanlarla devam etti. Aldığı ünvanlarla çeşitli kurumlarda psikoterapist olarak mesleğini sürdürdü. Birçok özel kuruma serbest zamanlı eğitmen olarak eğitimler verdi. Profesyonel hayatını 2017’de kurduğu şirketi Cafer Çataloluk Eğitim Danışmanlık’ta sürdürmekte olup çeşitli organizasyonlarla da çözüm odaklı proje çalışmaları yürütmektedir. Psikodiyet Akademi’de “Sınırlara Dair” temalı eğitimler vermektedir.

  en_USEnglish
  tr_TRTurkish en_USEnglish