I agree with Terms and Conditions and I've read
  and agree Privacy Policy.

  6698 nolu KVKK'na uygun olarak kişisel verilerimin kurumsal iletişimi sağlamak, akademik çalışmalara katılmak, gerekli hukuki yükümlülüklerin yerine getirilmesini sağlamak amacıyla gerekli süre zarfında tarafınızdan e-posta, kısa mesaj (sms) ve benzeri yollardan bana ulaşılmasını ve bu verilerimin gereken süre zarfında saklanmasını kabul ediyorum.

  Ziyaret Planlayın

  Bizimle iletişime geçerek ziyaretinizi planlayabilirsiniz.

  Telefon:
  0533 456 68 13

  E-Posta Gönder:
  [email protected]

  1 ay önce · · 0 yorum

  Hayata Tutunmak: Bir Anoreksiya Öyküsü

  Hayata Tutunmak: Bir Anoreksiya Öyküsü / ARZU BAŞKAN (2020)

  Arzu Başkan tarafından yazılan editörlüğünü Mustafa Subaşı’nın yaptığı Bir Anoreksiya Öyküsü olan “Hayata Tutunmak: Bir Anoreksiya Öyküsü” adlı kitabın ilk basımı 2020’de yapılmıştır. Hayata Tutunmak: Bir Anoreksiya Öyküsü, anorektik bir bireyin yemekle verdiği savaşın yanı sıra diyabette beslenmenin önemini de bize anlatıyor. Beslenme bozukluğunun vücudumuza verdiği zararı, kan şekerimize olan etkisini, multidisipliner yaklaşımın beslenme bozukluklarında önemini, yemekten korkan bir insanın yemekle barışma hikayesini de bize aktarıyor.
  “Bilmediğim ya da bastırdığım duygularımın, diyabetin, kadınlara dayatılan ince beden imajının, genetik mirasın ya da belki bunların hepsinin güçlü bir birleşimi sonucu anoreksiyanın pençesine düşmüştüm.” diyerek hikayesini anlatmaya başlıyor Arzu Başkan ve devam ediyor “Ne kadar zayıf olursam o kadar güçlü ve başarılıyım”. Zihninden geçen sesleri susturmak, doğru bakış açısına ulaşmak ne kadar zor olabilir? Bizi kurtarması için sihirli değneklerden daha ne kadar medet umabiliriz?
  Bir solukta okuyabileceğiniz Arzu Başkan’ın yaşadığı bu zorlu süreci bize kendi ifadeleriyle adım adım anlattığı kitabı şiddetle tavsiye ediyoruz.
  Dyt. Nursu ÖZTÜRK

  Bir yorum yazın

  tr_TRTurkish
  en_USEnglish tr_TRTurkish