I agree with Terms and Conditions and I've read
  and agree Privacy Policy.

  6698 nolu KVKK'na uygun olarak kişisel verilerimin kurumsal iletişimi sağlamak, akademik çalışmalara katılmak, gerekli hukuki yükümlülüklerin yerine getirilmesini sağlamak amacıyla gerekli süre zarfında tarafınızdan e-posta, kısa mesaj (sms) ve benzeri yollardan bana ulaşılmasını ve bu verilerimin gereken süre zarfında saklanmasını kabul ediyorum.

  Ziyaret Planlayın

  Bizimle iletişime geçerek ziyaretinizi planlayabilirsiniz.

  Telefon:
  0533 456 68 13

  E-Posta Gönder:
  [email protected]

  9 ay önce · · 0 yorum

  Primo Amore

  Primo amore (İlk aşk), yönetmenliğini Matteo Garrone ve Massimo Gaudioso’nun yaptığı 2004 yapımı filmin hikâyesi, Marco Mariolini’nin otobiyografik romanına dayanır.

  İtalya’da geçen filmin başrollerini Michela Cescon (Sonia) ve Vitaliano Trevisan’ın (Vittorio) canlandırmaktadır. Film ana teması olan yeme bozukluğunun yanı sıra romantik ilişki içerisinde oluşan tek taraflı bir psikolojik şiddeti de seyircisine sunuyor. Vittorio’nun, Sonia üzerinde kurduğu mükemmel/güzel beden takıntısı, yediği her şeyi kısıtlaması ve her yiyeceğin kalorisini dahi hesaplatacak kadar hâkimiyet alanını geniş tutması bizlere Vittorio’nun mükemmeliyetçi, aşırı kontrolcü ve baskıcı bir kişilik yapısına sahip olduğunu gösteriyor. Yaşanan çeşitli durumların ardından ise Sonia’da tıkınırcasına yeme bozukluğu atakları gözlemlenmeye başlanıyor. Filmin sonlarına doğru da yeme ataklarından birini Vittorio’nun yanında geçiren Sonia, Vittorio’nun doğruları çerçevesinde ‘telafi edici davranış’ sergileyip; yediklerini kusuyor. Bedenle/güzellikle ilgili takıntıların yepyeni bir boyutunu daha görmek isterseniz, bu filmi kesinlikle izlemelisiniz.

  İyi seyirler.

  Hazırlayanlar;
  Stj. Dyt. Nursu ÖZTÜRK
  Uzm.Psk. Furkan KARACALAR

  Bir yorum yazın

  tr_TRTurkish
  en_USEnglish tr_TRTurkish