I agree with Terms and Conditions and I've read
  and agree Privacy Policy.

  6698 nolu KVKK'na uygun olarak kişisel verilerimin kurumsal iletişimi sağlamak, akademik çalışmalara katılmak, gerekli hukuki yükümlülüklerin yerine getirilmesini sağlamak amacıyla gerekli süre zarfında tarafınızdan e-posta, kısa mesaj (sms) ve benzeri yollardan bana ulaşılmasını ve bu verilerimin gereken süre zarfında saklanmasını kabul ediyorum.

  Ziyaret Planlayın

  Bizimle iletişime geçerek ziyaretinizi planlayabilirsiniz.

  Telefon:
  0533 456 68 13

  E-Posta Gönder:
  [email protected]

  10 ay önce · · 0 yorum

  What’s Eating Gilbert Grape (Gilbert’in Hayalleri)

  Yönetmenliğini Lasse Hallström’ün yaptığı, başrollerini Johnny Deep, Leonardo DiCaprio ve Juliette Lewis’in paylaştığı ‘93 yapımı film, Peter Hedges’’in aynı ismi taşıyan romanından sinemaya uyarlanmıştır.

  Film, Gilbert’ın (Johnny Deep) annesi ve 3 kardeşiyle birlikte hayatını nasıl idame ettiğini anlatıyor. Babası intihar eden Gilbert’ın annesi yaşanan bu olaydan sonra depresyona girer. Depresyon ile birlikte tüm ev hayatından elini eteğini çeken anne, yeme tutumundaki düzensizlik ve hareketsizliğin sonucunda morbid obezite olur. Gilbert’ın annesi ile ilişkisinin yanı sıra annelik görevlerini üstlenen bir ablası, otizimli bir erkek kardeşi ve ağır bir ergenlik geçiren kız kardeş ile küçük bir kasabada yaşam mücadelesini gözler önüne seriyor. Gilbert’ın hayatını izlerken psikolojik hastalıkların bireylere ve ailelerine etkilerini gözlemliyoruz. Yeme bozukluklarının oluşumu, gelişimi ve aslında ne kadar da toplumsal hayata dahil olduğu ise filmin arka planındaki mesajlarından sadece biri…

  Filmi izlemek için diğer bir sebep de kuşkusuz, otizmli bir bireyi canlandıran, Leonardo DiCaprio’nun performansı! O sıralar yalnızca 19 yaşında olan ünlü oyuncu, ne kadar yetenekli olduğunu bu rolle sinema severlere göstermekle kalmıyor, bu sayede ilk Oscar adaylığını da kazanmış oluyor. Filmde DiCaprio’nun abisini canlandıran Deep ise otizmli bir bireye nasıl yaklaşılması gerektiği konusunda seyirciye adeta ders veriyor.

  Dram/romantik türündeki bu filmi izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

  İyi Seyirler!

  Stj. Dyt. Nursu ÖZTÜRK

  Bir yorum yazın

  tr_TRTurkish
  en_USEnglish tr_TRTurkish