I agree with Terms and Conditions and I've read
  and agree Privacy Policy.

  6698 nolu KVKK'na uygun olarak kişisel verilerimin kurumsal iletişimi sağlamak, akademik çalışmalara katılmak, gerekli hukuki yükümlülüklerin yerine getirilmesini sağlamak amacıyla gerekli süre zarfında tarafınızdan e-posta, kısa mesaj (sms) ve benzeri yollardan bana ulaşılmasını ve bu verilerimin gereken süre zarfında saklanmasını kabul ediyorum.

  Ziyaret Planlayın

  Bizimle iletişime geçerek ziyaretinizi planlayabilirsiniz.

  Telefon:
  0533 456 68 13

  E-Posta Gönder:
  [email protected]

  Yaşam Sözleşmesi

  YAŞAM SÖZLEŞMESİ

   

  Bugünden itibaren dünyadaki yaşamda tamamen yer almayı kabul ediyorum. Bunun için bedenimi kullanmayı, ‘yiyen’ olmayı onaylıyorum. Bu beni dünyaya bağlıyor.

   

  Yiyen olarak acıkmayı kabul ediyorum. Besine ihtiyacım olan bir bedenim olduğunu kabul ediyorum. Onun biyolojik ihtiyaçlarını farkındalığımı arttırarak gerçekleştireceğime ve iyi olmasını sağlayacağıma söz veriyorum.

   

  Dünyada olma sebebim, öğrenmek ve keşfetmek, bir ‘yiyen’ olarak belirsizliği deneyimlemeyi onaylıyorum. Yemek için seçebileceğim birçok besin var. Hangisini seçeceğimi ve hangi beslenme tarzını sürdürebileceğimi bilemeyebilirim. Çeşitli alışkanlıklarım olabilir, bunları nasıl yönetebileceğimi de bilemeyebilirim. Besinle olan ilişkimin bir öğrenme süreci olduğunu fark ediyorum ve bazı hatalar yapabileceğimi kabul ediyorum. Özetle insan olduğumu ve öğrenmemin devam edeceğini kabul edip onaylıyorum.

   

  Bedenim doğumdan yaşlılığa kadar değişecek dolayısıyla “yeme” davranışlarım da değişecek. Dolayısıyla bedenim günler, mevsimler, yıllar ilerledikçe farklı yiyecekler isteyecek. Beslenme ihtiyaçlarım da yaşam tarzıma ve çevreme göre değişecek. Biliyorum ki tek ve mükemmel diyet yoktur. ‘Yiyen’ olarak acıyı kabul ediyorum. Biliyorum ki seçimlerim ve ihtiyaçlarım beslenmeme zarar verdiğinde acı çekebilirim. Duygusal veya ruhsal açlığım fiziksel açlığımla karşılaştığında acı çekebileceğimi biliyorum. Bir acıyı tedavi etmenin yolunun “yemek” olmadığını, bunun daha çok sıkıntı yaratacağını biliyorum.

   

  Kusurlu ve kırılgan, zaman içinde bozulan bir bedene sahibim. Biliyorum ki kendime özen gösteremeyeceğim zamanlarım olacak. Başkalarından yardım almaya ihtiyacım olduğunu kabul ediyorum. Kırılganlığımı kabul ediyorum. Bir bebek gibi korunmasız kalabilirim, beslenmeye ihtiyaç duyabilirim. Bedensel olarak iyi olsam bile birinin sıcaklığına, ilgisine ve beni beslemesine ihtiyaç duyabilirim. Dolayısıyla başkaları tarafından beslenmeyi kabul ediyorum.

   

  Eğer kadınsam, yeme ve beslenmeyle özel bir ilişkim olduğunu biliyorum. Hayat veren, yaşamı besleyen olduğumun farkındayım. Bedenimdeki süt ve pişirdiğim yemeklerle besin ve sevgiyi birleştirebiliyorum. Bunun da insanlık için çok önemli bir etkisinin olduğunun farkındayım.

   

  “Yiyen” olarak yeme davranışının ilham veren, kutsal, doğal ve ruhsal bir davranış olduğunun farkındayım bunun hazzını kabul ediyorum. Yemenin beni tüm insanlığa bağladığını kabul ediyorum.

   

  Farklılıklarımıza rağmen aynı kaynak tarafından beslendiğimizi onaylıyorum. Bu da beni dünyaya ve onun bize sunduğu kaynaklara karşı daha dikkatli yapıyor. Biliyorum ki “yemek” yaşamın en derin seviyede onaylanmasıdır. Her “ye”diğimde içimdeki yaşamın devam ettiğini kabul ediyorum.

   

  Biliyorum ki bu seçim sevgi ve beslenmenin ve de varlığımın en temel eylemidir.Dünyadaki insan olarak “yiyen” olmayı kabul edip onaylıyorum. Tekrar, tekrar, tekrar hayatı seçiyorum…

  İmza

  tr_TRTurkish
  en_USEnglish tr_TRTurkish