I agree with Terms and Conditions and I've read
  and agree Privacy Policy.

  6698 nolu KVKK'na uygun olarak kişisel verilerimin kurumsal iletişimi sağlamak, akademik çalışmalara katılmak, gerekli hukuki yükümlülüklerin yerine getirilmesini sağlamak amacıyla gerekli süre zarfında tarafınızdan e-posta, kısa mesaj (sms) ve benzeri yollardan bana ulaşılmasını ve bu verilerimin gereken süre zarfında saklanmasını kabul ediyorum.

  Ziyaret Planlayın

  Bizimle iletişime geçerek ziyaretinizi planlayabilirsiniz.

  Telefon:
  0533 456 68 13

  E-Posta Gönder:
  [email protected]

  10 ay önce · · 0 yorum

  Yeme Bozukluğunun Üstesinden Gelmek

  Yeme Bozukluğunun Üstesinden Gelmek
  Kendi Kendine Yardım Kitabı
  Prof.Dr.Aslıhan Dönmez (2021)

  Prof. Dr. Aslıhan Dönmez’in kaleminden çıkan, editörlüğünü de Prof. Dr. M. Hakan Türkçapar’ın yaptığı eser, 2021 yılında okuyucusu ile buluşmuştur. ‘’Hayatı Anlamak Serisi’’nin 3.kitabı olarak basılan kitap, gündelik yaşamımızda neredeyse herkesin yaşamının en az bir döneminde karşı karşıya kaldığı yeme davranışı sorunlarını ele alıyor. Kitap, okuyucu tarafından okunurken hem kendisinde olası bir bozukluğun varlığından haberdar olacağı hem de daha sağlıklı olmak için nasıl çözümler bulunabilir sorusu hakkında faydalanabileceği, her noktasından farklı bilgiler akan bir deniz. 4 ana bölümden oluşan kitap, herkesin hayatının bir yerinde kendisine sorduğu ya da kendisinde fark ettiği durumları anlatıyor. Yeme davranışlarımızı ilk doğduğumuz zamandan ele alıp sonrasında nasıl evirildiğini, aile içi gelişen faktörlerden genetik yapı ile oluşan durumlara kadar yani kısacası insanın tüm biyo-psiko-sosyal yolculuğuna dair bilgiler veren Dönmez, yaşananları sade ve anlaşılır bir dil ile okuyucuya sunuyor.
  Bozukluğa çözüm olarak BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi) yönteminin etkisinden bahseden Dönmez, örneklerini verirken danışanlarının öykülerinden de kesitleri bizlerle paylaşıyor. Hem kitap sadece okuyucusuna değil kişinin yakın çevresine de önerilerde bulunuyor. Okurken sıkılmayacağınız, her bölümün sonunda aklınızda bir şimşeğin daha çakacağı eğlenceli ve öğretici bir kitap.
  Eğer hala okumadıysanız ve fabrika ayarlarınıza dönmek istiyorsanız… Hemen okumalısınız.

  Hazırlayan: Uzm. Psk. Furkan Karacalar

  Bir yorum yazın

  tr_TRTurkish
  en_USEnglish tr_TRTurkish